Tandem rower rehabilitacyjny dwuosobowy Capitan Duo

imageTandem Capitan Duo przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, zarówno niepełnosprawnych, jak i zdrowych, a także osób starszych, mniej sprawnych ruchowo. Szczególnie wykorzystywany może być przez inwalidów wymagających pomocy drugiej osoby, np. inwalidów z niedowładami rąk i nóg, zaburzeniami równowagi, a także przez osoby niewidome lub słabowidzące. Dostępny na 22 calowych kołach.
 
 
 
 
 
Capitan-Duo z funkcją „równoległego wzrostu“ - w wersji dla dwóch osób dorosłych lub w wersji dla osoby dorosłej (z tylu) i dziecka (z przodu) .

W tym modelu zamiast bagażnika zamontowana jest platforma (adapter) do przewozu składanego wózka inwalidzkiego na dużych kolach.

Capitan-Duo posiada możliwość włączania oraz wyłączania przedniego napędu. W ten sposób osobę siedzącą z przodu można zmusic do pedalowania, dac jej swobodę wyboru  lub też pozwolić jej odpocząć od pedałowania, wyłączając napęd.


Istnieje również możliwość zastosowania w tym rowerze dodatkowego fotelika dla małego dziecka.


 

Pojazd „Capitän – Duo” przekonuje niewielkim promieniem skrętu oraz doskonałą widocznością, pozwalającą na obserwację sytuacji na drodze. Pojazd nie jest wywrotny, dlatego też wsiadanie na pojazd i schodzenie z niego jest ułatwione, a stabilność podczas jazdy wysoka.
Jeżeli osoba jadąca z przodu nie wykonuje ruchów napędzających korbę, pojazd porusza się, napędzany przez osobę siedzącą z tyłu. Każdy może napędzać pojazd zgodnie z własnymi możliwościami. Opcjonalne wyposażenie, pozwalające ma montaż wózka inwalidzkiego zapewnia osobie niepełnosprawnej mobilność również u celu podróży.

 

 
 

Zapytaj o cenę!

Email:
Temat:
Wiadomość: