Efento - bezprzewodowy system monitorowania temperatury z SMS

Kompletny zestaw do rejestracji i nadzorowania temperatury z funkcją wysyłania SMS. W cenie zestawu czujnik wzorcowany. Efento - jako jedno z niewielu urządzeń na rynku spełnia wymagania Rozporządzenia dotyczącego monitorowania lodówek medycznych.
 
 
 
 
 
 

Alarmy SMS
System umożliwia skonfigurowanie dolnego i górnego progu temperatury, przekroczenie których spowoduje wysłanie SMS alarmowego na wpisane numery telefonów.

Rejestracja temperatury
Każdy z sensorów mierzy temperaturę i bezprzewodowo przesyła dane do stacji bazowej. Pomiary temperatury każdego z sensorów zapisywane są w pamięci stacji bazowej i przechowywane przez dowolny okres czasu.

Raporty
Pomiary zapisane w stacji bazowej mogą być wysłane w formie raportu (plik .csv) na dowolny adres e-mail. Dokument może być przetwarzany w programach do analizy danych, wydrukowany lub zapisany jako kopia zapasowa na dysku.

Wizualizacja danych na wykresie
Aplikacja stacji bazowej umożliwia wizualizację danych z ostatnich 24 godzin w postaci wykresów z oznaczeniem minimalnej i maksymalnej temperatury w danej godzinie.

Niezawodność
Stacja bazowa wyposażona jest w dodatkową baterię, które umożliwi wysłanie SMS z alarmem nawet w przypadku awarii zasilania w obiekcie. System informuje użytkowników o przełączeniu się na zasilanie bateryjne alarmem SMS.

 Łatwa konfiguracja
System Efento został zaprojektowany tak, aby skonfigurować mógł go każdy. Dodaj sensory, ustal alarmowe progi temperatury i wpisz numery telefonu, na które wysyłane będą alarmowe SMS. Raporty za dowolny okres można przesyłać na mail w postaci pliku CSV, po bezpłatnym skonfigurowaniu na smartfonie konta mailowego.
Cała konfiguracja zajmie Ci mniej niż 5 minut!

Sensory Efento
Sensory Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.5 °C, w zakresie od -10 °C do +70 °C. Bateria o dużej pojemności zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej jednego roku. Pomiary transmitowane są bezprzewodowo do stacji bazowej.

Koszty eksploatatacji
W zestawie jest karta GSM Virgin Mobile, ważna rok i zawierająca około 100 SMS. Każde doładowanie przedłuża ważność karty o rok i dodaje SMS np 10 zł - 100 SMS.

 

Wysyła SMS w przypadku:

  • Przekroczenia progu alarmowego (możliwość konfiguracji górnych i dolnych progów) (od razu po przekroczeniu progu)
  • Powrotu temperatury do bezpiecznego zakresu (od razu po powrocie do ustalonego zakresu)
  • Utraty zasilania i przejścia na zasilanie bateryjne (10 min po utracie zasilania)
  • Powrotu zasilania (od razu po powrocie zasilania)
  • Utraty łączności z sensorem (10 min po utracie połączenia)
  • Odzyskania łączności z sensorem (od razu po odzyskaniu połączenia)


Zastaw zawiera
- czujnik Efento
- smartfon z dedykowanym oprogramowaniem
- ładowarkę (smartfon powinien być cały czas podłączony do zasilania, bo sygnalizuje jego utratę)
- karta SIM, ważna 1 rok, zawierająca 100 SMS, możliwość doładowania np po 5 zł i przedłużania na kolejne lata
- wzorcowanie

 
Zestaw składa się ze stacji bazowej i jednego czujnika, do zestawu można dokupować kolejne czujniki - do 10 szt jeśli będą pracowały w jednym pomieszczeniu.
 
 
 

 

Zapytaj o cenę!

Email:
Temat:
Wiadomość: