Poduszka ortopedyczna dla dzieci Valde Barnkudde Lekskola B8d

Bardzo ważne jest, aby dbać o kręgosłup od najmłodszych lat, zwłaszcza w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poduszka ortopedyczna Barnkudde Lekskola B8d jest poduszką ortopedyczną zaprojektowaną specjalnie dla dzieci, aby wspomagać rehabilitację kręgosłupa i dbać o jego prawidłowy rozwój.

Do poduszek dziecięcych marka Valde poleca poszewki z serii Animals w kształcie zwierzątek: m.in. krokodylka, liska, pieska, misia, żyrafki, biedronki, konika - pięknych, żywych kolorach. 

 

 

 

 

 

 

Wymiary:

 

Kolory: 

 

Technologia:

 

 

Pianka lepkosprężysta Memory, znana także jako pianka pamięciowa lub rozprężna, została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w połowie lat 60-tych w wyniku programu transferu technologii NASA AMES Research. Ta odmiana elastycznej pianki poliuretanowej (FPF) o otwartych komórkach charakteryzowała się właściwościami umożliwiającymi redystrybucje sił przeciążeń, na jakie narażeni byli astronauci podczas startu i lądowania, a także zapewniającymi wygodniejsze fotele pilotom komercyjnych linii podczas długich lotów.


Choć technologia produkcji pianki lepkosprężystej jest dostępna od ponad 35 lat, dopiero niedawno zaczęła ona być stosowana w produktach komercyjnych szeroko dostępnych dla konsumentów. Równomierne rozkładanie nacisku przez materiał lepkosprężysty stanowi jedną z najważniejszych z punktu widzenia komfortu innowacji w branży FPF. Pianka lepkosprężysta Memory charakteryzuje się powolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Po umieszczeniu na takiej piance ciężkiego przedmiotu (np. ciała ludzkiego), pianka stopniowo dostosowuje się do kształtu tego przedmiotu, a po jego usunięciu powoli odzyskuje swój pierwotny wygląd. Można ją więc opisać jako "piankę powolnego powrotu elastycznego".

Inne cechy i zalety pianki lepkosprężystej Memory: zdolność do tłumienia wibracji, absorbowanie wstrząsów, reagowanie na temperaturę ciała i otoczenia (pianka mięknie pod wpływem ciepła, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała ludzkiego), równomierne rozkładanie ciężaru ciała ludzkiego zmniejsza ryzyko odleżyn.

Artykuł opracowany na podstawie informacji Stowarzyszenia Producentów Pianki Poliuretanowej.

 

 

 

 Zobacz ten produkt w naszym sklepie internetowym