Gorset ze zintegrowaną ortezą pleców Spinomed® active

Orteza pleców Spinomed active jest stosowana w jawnej osteoporozie – tzn. do długotrwałego leczenia. Składa się z gorsetu i szyny na plecach. Paski są zintegrowane w elemencie tekstylnym, który odgrywa pomocniczą rolę w utrzymywaniu prawidłowej postawy. Szynę pleców można dopasować do krzywizny kręgosłupa i jest ona ukryta w kieszeni w gorsecie. Szyna nie może wysunąć się i ponadto stymuluje wzmocnienie mięśni. Daje to stały efekt biologicznego sprzężenia zwrotnego. 

 

Czytaj więcej...

Orteza pleców Spinomed Medi

Orteza pleców Spinomed jest stosowana w leczeniu złamań trzonów kręgów spowodowanych osteoporozą. Składa się z peloty znajdującej się na plecach i systemu pasków z zapięciami na rzep. Oba elementy można indywidualnie dostosowywać do krzywizny pleców i wymiarów ciała pacjenta. System pasków zamykany jest z przodu, dzięki czemu zakładanie ortezy jest tak łatwe jak zakładanie lekkiego plecaka.

 

 

Czytaj więcej...

Orteza przeprostowa Medi 3 C®

Dzięki opatentowanemu zamknięciu grzechotkowemu orteza medi 3C jest bardzo łatwa do zakładania. W celu zapięcia paska konieczne są krótkie ruchy otwierające i zamykające pokrywy zamknięcia. Właściwości: Zastosowane materiały są przyjazne dla skóry i nie zawierają niklu. Pokrycie można prać ręcznie w łagodnym roztworze mydlanym (suszyć na powietrzu). 

 

 

Czytaj więcej...

Orteza Medi 4C flex

Wskazania:stabilne złamanie kompresyjne kręgosłupa części środkowych i dolnych odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa, stabilizacja szkieletu osiowego przy złamaniach kompresyjnych odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa, spowodowanych osteoporozą, do średnioterminowej stabilizacji po operacji krążków międzykręgowych, do czasowego unieruchomienia po leczeniu operacyjnym niestabilnych pęknięć kręgosłupa.

 

 

Czytaj więcej...

Orteza przeprostowa Medi 4C

Dzięki opatentowanemu zamknięciu grzechotkowemu orteza medi 4C jest bardzo łatwa do zakładania. Zastosowane materiały są przyjazne dla skóry i nie zawierają niklu. Pokrycie można prać ręcznie w łagodnym roztworze mydlanym. Obszary zastosowania: Do leczenia długoterminowego nieoperacyjnych guzów kręgosłupa i przerzutów do kręgosłupa. Po leczeniu chirurgicznym guzów kręgosłupa i przerzutów do kręgosłupa.

 

 

Czytaj więcej...